571 759 211

 

Naposledy přidané reference

hl. obrazek reference

Sonnentor Čejkovice u Hodonína

je firma, založená na ekologickém zemědělství, původem z Rakouska, zaměřená na zpracování ekologicky pěstovaných bylinek, čajů, koření.
Na stejných principech vznikl v roce 1992 český SONNENTOR na jižní Moravě.

Projekt nového ekologického areálu firmy vznikal postupně a nakonec byl rozložen do dvou etap. První byla dokončena v roce 2022.

Výrobní a skladovací haly byly projektovány nejen jako ekologické, ale také jako ekonomicky efektivní s ohledem na materiálové toky, expedici, optimální klima, požární bezpečnost. Všechna tato kritéria podporují vratové systémy SPEDOS, které se staly součástí projektu.

hl. obrazek reference

TOKOVO - kancelářská budova Praha

V Praze 7 v Holešovicích vpravo za Libeňským mostem se nachází moderní výšková budova Tokovo. Svojí výškou 17 pater dominuje okolní krajině. Budova byla původně postavena v 70. letech, avšak v roce 2004 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a dnes nabízí svým nájemcům atraktivní kancelářské prostory.

O tom, že je budova neustále modernizována, svědčí i nedávná instalace 4křídlových turniketových dveří BOON EDAM do hlavního vchodu. 

hl. obrazek reference

Kancelářská budova s chráněným vstupem

Majitelé a uživatelé stále rozlehlejších a vyšších kancelářských budov potřebují mít kontrolu nad tím, kdo vchází do jejich prostor a proto využívají různé typy vstupních bariér, kterými mohou na základě osobní autorizace projít pouze oprávněné osoby. 

TOURLOCKY, které najdete například v kancelářské budově Luxembourg Plaza v Praze, poskytují jednu z nejlepších možností zabezpečení objektu proti neoprávněnému vniknutí.

Spolehlivě oddělují volně přístupnou recepci od soukromých firemních prostor.

hl. obrazek reference

Velkoprostorové Tournexy v obchodním centru

Brněnská IKEA prošla v roce 2022 rozsáhlou rekonstrukcí. Po vzoru bratislavské sestry dostala do vstupů dvě dveřní soupravy Tournex, montované společností SPEDOS Servis s.r.o. Jednu z nich o průměru 5400 mm v září, druhá s průměrem 7400 mm se dokončila v listopadu. Více než sedmimetrové karuselové dveře patří k těm nějvětším, které holandský výrobce Boon Edam vyrábí a společnost SPEDOS montuje.

Areál obchodního centra byl také postupně vybaven 5 ks posuvných protipožárních ocelových vrat s požární odolností EW 60 DP1-C. 

hl. obrazek reference

HOPI - nové logistické centrum

V kovidovém roce 2020 byla jednou z našich významných zakázek realizace nakládacích míst v nové
hale logistického centra HOPI v Prostějově.

Sekční průmyslová vrata VM01 v zeleném kabátě v souladu s požadavkem a firemním stylem zákazníka, elektrické vyrovnávací můstky VMSL a VMVL s výsuvnou a sklopnou lištou, plochá vratová těsnění VTKS v obvodovém plášti nové haly tvoří dohromady 27 kompletů pro příjem a expedici zboží.

Požární textilní rolety FIROTEX k rozdělení požárních zón jsou instalovány uvnitř budovy.

hl. obrazek reference

Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín - nová JIP

Tomáš Baťa vybudoval v roce 1927 nemocnici, na jejíž založení věnoval 1 milion korun. Na podzim téhož roku byla otevřena hlavní budova a dva pavilóny, první pacient byl přijat 21. listopadu. Do roku 1935 vzniklo 14 pavilonů, v roce 1938 byly postaveny Domovy pro přestárlé (dnešní LDN), v roce 1940 byla vybudována nová porodnice.

SPEDOS s nemocnicí spolupracuje už od počátku 90. let. Jednou z posledních istalací bylo 6 ks automatických jednokřídlových posuvných dveří na nové JIP v budově č. 25. V budově č.26, ve které sídlí ústředí KNTB, můžete vidět ADP z profilů s přerušeným tepelným mostem a stejně jako na JIP elektrické pohony nové generace SP808PAL. 

hl. obrazek reference

ISO varianta nakládacích míst v holešovské firmě BM Plus

Společnost BM Plus je na trhu s papírenskými produkty od roku 1994. Od počátku se profiluje jako velkoobchodní firma v oblasti balicích a hygienických papírů a dlouhodobě se zaměřuje na rozvoj výroby vlastních produktů pod obchodní značkou Primasoft a Primasoft exclusive. Pro firmu BM Plus je perspektivou dalšího rozvoje, mimo jiné i rozšířování zpracovatelských a výrobních kapacit. 

V roce 2022 došlo v areálu firmy k dokončení nových výrobních a skladovacích hal, kde jsme pomohli zabezpečit a uzavřít nakládací prostory. 

hl. obrazek reference

Projekt LÁVKY VŠCHT Praha

Přestože většina projektů, kterých se účastníme dodávkami vrat a dveří, je charakteru spíše standardního,
čas od času se přihodí, že jsme součástí také něčeho jedinečného.

V minulém roce to byla realizace "Krystalické LÁVKY mezi budovami Vysoké školy chemicko-technologické
(VŠCHT) v Praze Dejvicích".

Čtvery automatické dveře posuvné SPEDOS, dvoukřídlové, s elektrickými pohony SP806NL, zajišťují
z obou stran přístup do dvou prosklených tubusů.

hl. obrazek reference

Ekonomické a účinné požární zabezpečení budov

Climax Vsetín je největší českou firmou vyrábějící stínicí systémy. Za poslední čtyři roky dodal SPEDOS společnosti Climax 3 automatické dveře posuvné, 10 sekčních průmyslových vrat, 3 rychlonavíjecí fóliová vrata a 6 protipožárních textilních rolet Firotex.

Požární rolety Firotex v modrém provedení, v různých rozměrech a s požární odolností EW30 - C DP1 rozdělují výrobní halu do několika požárních zón.

 

 

hl. obrazek reference

Škola plná vrat

Střední škola stavební a strojní Teplice zajišťuje odborné vzdělání žákům ze základních škol z okresů Teplice, Ústí nad Labem a Most.

Uchazečům o studium nabízí škola 17 oborů vzdělávání v moderních a dobře vybavených učebnách pro teoretickou i praktickou výuku.
Jedná se o stavební, strojírenské, dřevozpracující a ekonomické obory. 

Od roku 2020 má škola k dispozici zánovní budovy dílen pro praktická cvičení, které jsou vybaveny elektrickými průmyslovými sekčními vraty SPEDOS VM03 s prosklenými lamelami ve dveřním křídle. Některá z nich mají vestavěné dveře.   

Školu navštěvuje přes 500 žáků. 

Ukázky z našich realizací

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Let na trhu
přes 150 000 realizací

Jedno partnerství
od konzultace po servis

Non-stop servis
s garancí dojezdu

Největší servisní síť
v ČR a SR - více než 50 poboček

Copyright © 1991-2023 SPEDOS