571 759 211

 

Naposledy přidané reference

hl. obrazek reference

Nakládací místa a protipožární uzávěry pro ČSAD Logistik Ostrava

Podívejte se do nového logistického centra ČSAD Logistik Ostrava, které jsme vybavili 11 kompletními nakládacími místy s šikmým stáním i požárními uzávěry uvnitř haly.

hl. obrazek reference

Kulturní dům Všechovice

Všechovice jsou malá obec s asi 800 obyvateli na rozhraní Přerovského a Vsetínského okresu.

V roce 2022 dokončili rozsáhlou rekonstrukci kulturního domu, který vybavili moderním zádveřím se dvěma automatickými posuvnými dveřmi SPEDOS.  

Automatické dveře posuvné dvoukřídlové s hliníkovou konstrukcí PŠ 2000 mm, typ elektrického pohonu SP806L o délce 4100 mm. Ovládání je zajištěno digitálním programovým přepínačem na krytu pohonu.  

Průmyslová sekční vrata

Výrobky SPEDOS pro české strojírenství

Mnoho z nás ještě dobře pamatuje chloubu československého strojírenství ze 2. poloviny 20. století - podnik KAROSA Vysoké Mýto, výrobce autobusů. Málokdo ale ví, že tradice firmy sahá až do roku 1895. Původně se tu vyráběly kočáry a karoserie osobních vozů. V 90. letech se Karosa spojila se značkou Renault a vznikl podnik Irisbus. 

V roce 2003 se 100% vlastníkem Irisbusu stalo IVECO a začala nová etapa rozvoje společnosti, která vyústila ve změnu značky Irisbus na IVECO BUS v roce 2013. Díky zkušenostem a silnému zázemí nadnárodní skupiny CNH Industrial se dnes autobusy IVECO BUS úspěšně prodávají po celém světě.

hl. obrazek reference

PENTA otevřela na Slovensku další nemocnici

Novou nemocnici za 250 milionů EUR v Bratislavě otevřela finanční skupina Penta Investments. Zařízení se 405 lůžky, které bude nabízet i plánované a akutní zákroky, funguje v plném rozsahu od začátku roku 2023. Výstavba nemocnice Bory v západní části Bratislavy, kde vzniká nová městská čtvrť, začala v roce 2018 a v roce 2022 byl zahájen zkušební provoz. Zdravotní péče nemocnice poskytuje více než padesát specializací. Součástí komplexu je čtrnáct operačních sálů, urgentní příjem a porodnice.

Jejich úspěch je i naším ...

hl. obrazek reference

Pro větší bezpečnost bytových domů

Konec vetřelců ve sklepích a chodbách?  

Chcete mít přehled o tom, co se děje ve vašem velkém bytovém domě, kde často ani neznáte všechny obyvatele? Pokud chcete zajistit, aby do domu svévolně nevstupovaly osoby, které tam nepatří, pořiďte si kontrolovaný vstup. 

K tomu vám nejlépe poslouží automatické dveře, které umožní vstup pouze držitelům elektronického klíče (čipu, karty, kódu). 

hl. obrazek reference

Variabilní nájezdy do průmyslových hal

Nakládací místa a jejich konstrukce jsou z hlediska plynulosti překládky a úspor tepelné energie zcela zásadní pro efektivní a bezpečnou logistiku.

Ať už jsou začleněna přímo do fasády, nebo vysunuta do ložných komor, vždy obsahují nepostradatelné součásti: průmyslová vrata, vratová těsnění a vyrovnávací můstky.

Jako příslušenství se využívají zejména gumové nárazníky a podle velikosti a vytíženosti skladu, logistického centra také další prvky: nájezdová vedení, mechanické klíny k rampám, dopravní semafory atd.

hl. obrazek reference

Zážitkový areál Svachovka

Zážitkový areál se nachází v Jižních Čechách ve vesničce Svachova Lhotka, uprostřed čisté přírody a golfového hřiště, přitom jen pár minut jízdy od centra Českého Krumlova.

Celý komplex zahrnuje hotel, restauraci, pivovar, destilérku, wellness a čokoládovnu.

V některých z objektů byly instalovány automatické dvoukřídlové dveře posuvné SPEDOS s pohonem nové generace SP808PAL.

hl. obrazek reference

Sonnentor Čejkovice u Hodonína

je firma, založená na ekologickém zemědělství, původem z Rakouska, zaměřená na zpracování ekologicky pěstovaných bylinek, čajů, koření.
Na stejných principech vznikl v roce 1992 český SONNENTOR na jižní Moravě.

Projekt nového ekologického areálu firmy vznikal postupně a nakonec byl rozložen do dvou etap. První byla dokončena v roce 2022.

Výrobní a skladovací haly byly projektovány nejen jako ekologické, ale také jako ekonomicky efektivní s ohledem na materiálové toky, expedici, optimální klima, požární bezpečnost. Všechna tato kritéria podporují vratové systémy SPEDOS, které se staly součástí projektu.

hl. obrazek reference

TOKOVO - kancelářská budova Praha

V Praze 7 v Holešovicích vpravo za Libeňským mostem se nachází moderní výšková budova Tokovo. Svojí výškou 17 pater dominuje okolní krajině. Budova byla původně postavena v 70. letech, avšak v roce 2004 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a dnes nabízí svým nájemcům atraktivní kancelářské prostory.

O tom, že je budova neustále modernizována, svědčí i nedávná instalace 4křídlových turniketových dveří BOON EDAM do hlavního vchodu. 

hl. obrazek reference

Kancelářská budova s chráněným vstupem

Majitelé a uživatelé stále rozlehlejších a vyšších kancelářských budov potřebují mít kontrolu nad tím, kdo vchází do jejich prostor a proto využívají různé typy vstupních bariér, kterými mohou na základě osobní autorizace projít pouze oprávněné osoby. 

TOURLOCKY, které najdete například v kancelářské budově Luxembourg Plaza v Praze, poskytují jednu z nejlepších možností zabezpečení objektu proti neoprávněnému vniknutí.

Spolehlivě oddělují volně přístupnou recepci od soukromých firemních prostor.

Ukázky z našich realizací

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Průmyslová sekční vrata

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Let na trhu
přes 150 000 realizací

Jedno partnerství
od konzultace po servis

Non-stop servis
s garancí dojezdu

Největší servisní síť
v ČR a SR - více než 50 poboček

Copyright © 1991-2023 SPEDOS