571 759 211

 

Líbí se vám reference?
Sdílejte ji s přáteli

Další reference z kategorie Obchodní centra

automatické dveře posuvné pro obchodní centrum Central Kladno

Protipožární automatické dveře pro OC CENTRAL Kladno

Obchodně společenské středisko CENTRAL Kladno vzniklo v roce 2015. SPEDOS jako subdodavatel stavební společnosti GEMO Olomouc zde nainstaloval 8 ks automatických dveří s elektrickými pohony SP806. V hlavních vstupech jsou v prosklených vstupních portálech v zádveří zasazeny 4 dvoukřídlové posuvné automatické dveře. V suterénu centra je východ do garáží opatřen požárními automatickými dveřmi posuvnými s normalizovanou požární odolností EI a EW.

hl. obrazek reference

Automatické dveře pro UNI HOBBY Svitavy

Nové obchodní centrum prodeje zboží pro dům, bydlení a zahradu bylo otevřeno v březnu 2019 v ulici U tří mostů ve Svitavách.

Celkové rozměry sestavy všech objektů včetně oplocených částí venkovní zahrady a zastřešeného příjmu jsou cca 185,5 m x 65,5 m. 

V hlavním vstupu jsou instalovány 4x dvoukřídlové automatické dveře posuvné SPEDOS se subtilními elektrickými pohony SP806NL s pohledovou výškou 110 mm.  2 kusy automatických dveří stejného typu jsou v prodejní hale; jedny z nich vedou na volnou plochu v části "zahrada".

hl. obrazek reference

Velkoprostorové Tournexy a protipožární vrata pro IKEA Brno

Brněnská IKEA prošla v roce 2022 rozsáhlou rekonstrukcí. Po vzoru bratislavské sestry dostala do vstupů dvě dveřní soupravy Tournex, montované společností SPEDOS Servis s.r.o. Jednu z nich o průměru 5400 mm v září, druhá s průměrem 7400 mm se dokončila v listopadu. Více než sedmimetrové karuselové dveře patří k těm nějvětším, které holandský výrobce Boon Edam vyrábí a společnost SPEDOS montuje.

Areál obchodního centra byl také postupně vybaven 5 ks posuvných protipožárních ocelových vrat s požární odolností EW 60 DP1-C. 

hl. obrazek reference

Čtyřkřídlé teleskopické dveře pro OC DESSIRED Praha (Debenhams)

Zvláštní možnosti automatických dveří nabízí teleskopické provedení.

V zájmu zajištění co nejširšího vchodu do obchodního domu byly instalovány dvoje jednostranné teleskopické dveře proti sobě.

Fungují nezávisle, otevírají se podle toho, která část je právě aktivována vstupem návštěvníků do dosahu radaru. Přitom zajistí průchod širší, než by dokázaly jedny oboustranné teleskopické dveře.

hl. obrazek reference

Karuselové dveře pro obchodní centrum Eurovea Bratislava

Nahlédněte do největšího nákupního centra na Slovensku, kam jsme dodali patery karuselové dveře. Projekt Eurovea II je součástí komplexu Eurovea City a nabízí návštěvníkům 320 obchodů, restaurací, kaváren a barů na celkové ploše 85 000 m2.

ochranné zástěny  posuvných křídel

Ochranné zástěny posuvných křídel

Automatické dveře posuvné SPEDOS mohou být vybaveny ochrannou bezpečnostní zástěnou, za kterou se skryje posuvné dveřní křídlo při otevření. Dle EN16005 jsou tak procházející osoby (děti, senioři) chráněny před kolizí s vnější hranou posuvného křídla.

supermarkety TESCO

Automatické dveře pro supermarkety TESCO

Standardně je prostorné zádveří supermarketu vytvořeno 2 prosklenými rámovými stěnami se dvěna automatickými dveřmi posuvnými. Jindy bývá vstup do supermarketu rozdělen už v zádveří na dvě oddělené vstupní zóny - jedna pro vchod, druhá východ. Dveře jsou vybaveny elektrickými pohony SP. Pracují podle režimu nastaveného v digitálním programovém přepínači. Aktivují se bezkontaktními radary.

supermarkety BILLA

Automatické dveře pro supermarket BILLA

Zádveří supermarketu bylo vytvořeno 3 automatickými dveřmi posuvnými s elektrickým pohonem SP806L, osazenými v prosklených stěnách. Vnější dveře jsou dvoukřídlé, vnitřní vchod a východ je řešen odděleně dvěma automatickými jednokřídlými posuvnými dveřmi. V jiném případě je vstup vytvořen automatickými dveřmi, které jsou vestavěny v prosklené hliníkové fasádě. Posuvná křídla automatických dveří jsou vybavena přídavnými podlahovými zámky k zajištění vyššího zabezpečení.

bezbariérový vstup do obchodního centra

Bezbariérový vstup do obchodního centra Decathlon Košice

Vstup do obchodního centra. Bezbariérové zádveří je tvořeno automatickými posuvnými dvoukřídlými dveřmi s elektrickými pohony SP806L, které jsou aktivovány kombinovanými radary k zajištění otevírání dveří a bezpečnosti procházejících dle EN16005.

vizuální harmonie

Vizuální harmonie

Automatické posuvné dveře dvoukřídlé v prosklené příčce - vstup do provozní části obchodního centra. Dveře jsou stejného provedení jako okolní konstrukce, se kterou splývají. K identifikaci dveří slouží radar nade dveřmi a modré nálepky trojúhelníkového tvaru, naznačující směr pohybu křídel.

oddělení klimaticky odlišných prostředí

K oddělení klimaticky odlišných prostředí

Jednostranné teleskopické automatické dveře posuvné v bílé RAL uzavírají vstup na úsek uzenin v obchodním centru. Oddělují tak dvě klimaticky odlišná prostředí. Automatické dveře jsou vybaveny kombinovaným radarem pro aktivaci pohybu dveřních křídel a pro zajištění bezpečnosti procházejících. Radar je umístěn na krytu pohonu uprostřed. Vlevo na krytu je umístěno přídavné bezpečnostní čidlo, které monitoruje pohyb vnějších hran posuvných křídel a chrání zákazníky proti skřípnutí dle EN16005.

pohon s dřevěnými křídly

Pohon s dřevěnými křídly

Pohon SP805L instalovaný na stěnu nese netradiční posuvná křídla, vyrobená z kombinace dřeva a skla. Posuvná křídla jsou doplněna přídavným podlahovým zámkem. Elektrický pohon je na krytu pohonu vybaven digitálním programovým přepínačem, tlačítkem nouzového otevření a tahovým spínačem k případnému uvolnění elektrozámku.

drogerie TETA

Automatické dveře pro drogerie TETA

Prodejní jednotky Drogerie TETA mají ve svých vstupech mnoho variant a typů automatických dveří SPEDOS v různém materiálovém i barevném provedení. Hojně využívané jsou teleskopické automatické dveře posuvné, které nabízí širší průchozí šířku než standardní lineárně posuvné dveře. Často se instalují dřevěná posuvná křídla do dřevěných portálů, kterými jsou vybaveny zejména prodejny v historických jádrech měst.

prodejna DM

Prodejní jednotky v obchodních centrech

Do hliníkových prosklených fasád prodejních jednotek nákupních center dodáváme elektrické pohony SP806L s posuvnými křídly ze standardních profilů. Dveře jsou vybaveny kombinovanými radary k aktivování pohybu dveřních křídel; vestavěná clona zajišťuje bezpečnost procházejících. Dveřní křídla bývají vybavena přídavnými podlahovými zámky, které zvyšují zabezpečení prodejny v mimoprovozní době.

zádveří do zahradního centra

Spojení vnějších i vnitřních prodejních ploch

Zádveří do zahradního centra tvoří automatické dveře posuvné dvoukřídlé s elektrickým pohonem SP806L o výšce krytu 150 mm. Dveře jsou spojeny v jeden celek hliníkovou prosklenou konstrukcí. Automatické dveře jsou vybaveny elektrickými pohony SP806L a kombinovanými čidly k aktivaci posunu dveřních křídel a k zajištění bezpečnosti procházejícících. Stejným typem dveří je vybaven i boční vchod do zahrady.

Ukázky z našich realizací

Můstek VMVL výsuvný SPEDOS

hl. obrazek reference

On Semiconductor Rožnov pod Radhoštěmhl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Vodolecebny_ustav

Let na trhu
přes 150 000 realizací

Jedno partnerství
od konzultace po servis

Non-stop servis
s garancí dojezdu

Největší servisní síť
v ČR a SR - více než 50 poboček

Copyright © 1991-2024 SPEDOS