571 759 211

 

Líbí se vám reference?
Sdílejte ji s přáteli

Další reference z kategorie Zdravotnictví

hl. obrazek reference

Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín - nová JIP

Tomáš Baťa vybudoval v roce 1927 nemocnici, na jejíž založení věnoval 1 milion korun. Na podzim téhož roku byla otevřena hlavní budova a dva pavilóny, první pacient byl přijat 21. listopadu. Do roku 1935 vzniklo 14 pavilonů, v roce 1938 byly postaveny Domovy pro přestárlé (dnešní LDN), v roce 1940 byla vybudována nová porodnice.

SPEDOS s nemocnicí spolupracuje už od počátku 90. let. Jednou z posledních istalací bylo 6 ks automatických jednokřídlových posuvných dveří na nové JIP v budově č. 25. V budově č.26, ve které sídlí ústředí KNTB, můžete vidět ADP z profilů s přerušeným tepelným mostem a stejně jako na JIP elektrické pohony nové generace SP808PAL. 

hl. obrazek reference

Bezbariérová Fakultní nemocnice Plzeň

Fakultuní nemocnice Plzeň, jedna z největších a nejvýznamnějších nemocnic v ČR, působí ve dvou samostatných areálech v Plzni - Borech a Lochotíně. Pacientům nabízí přes 1700 lůžek a plzeňskému kraji přes 4600 pracovních příležitostí. Nemocnice má 21 klinik, 19 oddělení, 6 ústavů. Její historie sahá do 14. století.

V prostorách nemocnice bylo instalováno několik stovek automatických dveří posuvných SPEDOS. Proto zde můžete vidět celou škálu typů a provedení: dvoukřídlové, jednokřídlové, teleskopické dveře s elektrickými pohony SP805L, SP806L, SP806NL, různé druhy posuvných křídel, výplní, rámů, nebo například speciální dveřní křídla s olověnou vložkou pro rentgenová pracoviště.

Automatické posuvné dveře pro nemocnici sv. Michala 1

Nemocnice sv. Michala, Bratislava

Novostavba nemocnice sv. Michala byla realizována v historickém Centru Bratislavy v roce 2015. V celé budově nové nemocnice je nainstalováno několik stovek dveří různých velikosti, typů a provedení. Jejich významnou část tvoří výrobky společnosti SPEDOS. Jako subdodavatel stavby dodal SPEDOS do nové bratislavské nemocnice na 70 ks automatických a mechanických posuvných dveří v jednokřídlovém i dvoukřídlovém provedení. Prosklená okna v automatických dveřích jsou vyplněna zmléčňovacím sklem; tlačítkem nebo dálkovým ovladačem lze z místnosti vytvořit privátní prostor změnou čirého skla v mléčné.

hl. obrazek reference

Uherskohradišťská nemocnice

Vstup do Centrálního objektu chirurgických oborů  Uherskohradišťské nemocnice byl dokončen v roce 2018. Tvoří jej zádveří z hliníkové prosklené konstrukce, předsunuté dovnitř i ven od osy fasády, které je vybaveno 4 automatickými dveřmi posuvnými SPEDOS s elektrickými pohony SP806L.

hl. obrazek reference

Bezbariérové pavilony fakultní nemocnice

Rozsáhlý komplex budov Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je vybaven téměř ve všech vstupech automatickými bezbariérovými posuvnými dveřmi s elektrickými pohony SP806L. Pro lepší orientaci návštěvníků je praktické jejich různobarevné odlišení.

Dveřní systémy pro nemocniční laboratoř

Novostavba nemocničních laboratoří

Nemocniční laboratoře ve Dvoře Králové se přestěhovaly do nově postavené jednopatrové budovy v areálu nemocnice.  SPEDOS dodal automatické posuvné dveře jednokřídlové s pohony SP805L a SP806NL. V hlavním vstupu byly instalovány jednokřídlové lineárně posuvné dveře v prosklené stěně s nadsvětlíkem, uvnitř chodby jednostranné teleskopické dveře a kouřotěsné požární dveře, které uzavírají vstup k výtahu. Uvnitř laboratoří slouží několik jednokřídlových automatických dveří posuvných s mléčným neprůhledným sklem ve dveřních křídlech.  Všechny dveře jsou vybaveny kombinovaným aktivačním čidlem, které v sobě obsahuje bezpečnostní clonu, chránící procházející proti náhodnému sevření.

Požární automatické otočné dveře Spedos

Rozdělení požárních zón v nemocnicích

Nemocnice jsou budovy, kde je nezbytné dbát na požární bezpečnost. K tomu slouží automatické posuvné i otočné dveře SPEDOS v požárním provedení, které uzavírají chodby a rozdělují tak budovu na několik uzavřených traktů.

Automatické dveře v protipožárním provedení

Požární posuvné dveře mechanické i automatické

V rekonstuovaném pavilonu pražské nemocnice byly instalovány mechanické i automatické posuvné dveře v požárním provedení. Automatické požární posuvné dveře s elektrickým pohonem SP805L byly použity k oddělení požárních zón - např. výtahové šachty od interního oddělení.

Automatické požární dvoukřídlé dveře

Otočné pohony součástí požární uzávěry

Nemocniční chodba je rozdělena do několika požární zón. Jednu z nich uzavírají dvoukřídlé otočné automatické dveře v požárním provedení, které jsou za běžného provozu ovládány loketním spínačem. V případě požáru se po signálu z EPS dveře uzavřou a nedovolí pronikání požáru.

Požární automatické dveře

Nemocnice Karlovy Vary

Novostavba nemocnice byla vybavena automatickými posuvnými i otočnými dveřmi v požárním provedení. Dveřní křídla a stěny s požární odolností jsou vybaveny elektrickými pohony SP805L. Aktivují se bezkontaktními čidly - kombinovanými radary s vestavěnou bezpečnostní clonou, nebo kontaktními aktivátory - loketními spínači.

Montáž požárních automatických dveří

Protonové centrum Praha

Na speciálních pracovištích protonového centra byly instalovány dvoukřídlé otočné protipožární automatické dveře, vybavené otočnými pohony EMSW. Každé dveřní křídlo musí mít svůj pohon, proto dvoukřídlé otočné dveře obsahují pohony dva. Oba jsou vizuálně spojeny středovým segmentem do jednoho celku.

Automatické požární dveře

Uzavření požárních úseků v nemočních chodbách

Nemocniční chodby jsou vybaveny protipožárními otočnými automatickými dveřmi. Dveřní křídla mají výplň z protipožárního drátěného skla. V horní části dveřních křídel je instalovaná bezpečnostní lišta k ochraně proti náhodnému sevření.

Automatické jednokřídlé otočné dveře

Otočný pohon - portýr pro sestřičky

V operačních sálech byly vedle automatických dvoukřídlých dveří posuvných instalovány také otočné automatické dveře jednokřídlé. Jsou vybaveny elektropohonem, spojeným s křídlem dveří tažným ramenem. Dveře se aktivují loketním spínačem, který je instalován v těsné blízkosti obou dveří.

Ukázky z našich realizací

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Let na trhu
přes 150 000 realizací

Jedno partnerství
od konzultace po servis

Non-stop servis
s garancí dojezdu

Největší servisní síť
v ČR a SR - více než 50 poboček

Copyright © 1991-2022 SPEDOS