571 759 211

 

Líbí se vám reference?
Sdílejte ji s přáteli

Další reference z kategorie Průmyslové objekty

Reference – Plzeňský Prazdroj 1

Průmyslová sekční vrata pro Plzeňský prazdroj a.s.

Dlouholetý obchodní partner Plzeňský Prazdroj využívá naše produkty a servis ve svých výrobních, skladovacích i společenských provozech. Kompletní nakládací místa s průmyslovými sekčními vraty, klapkovým těsněním a vyrovnávacími můstky zajišťují rychlou překládku v chráněném prostředí před vnějšími vlivy s minimalizací tepelných ztrát.
Ve výrobním areálu jsou také instalovaná rychloběžná vrata pro ty nejfrekventovanější provozy s maximální bezpečností provozu.Velké rozměry průmyslových vrat ve vnějším plášti umožňují manipulaci s obrovskými kotli.

Protipožární posuvná vrata pro EURO - Šarm 1

Protipožární posuvná vrata pro EuroŠarm Slatiňany (OQEMA)

Společnost EURO - Šarm spol. s r.o., přední distributor průmyslových chemikálií a chemických specialit v České republice a na Slovensku, klade velký důraz na požární zabezpečení svých skladovacích hal. SPEDOS zde v roce 2015 instaloval 5 ks protipožárních vrat posuvných, která byla v jednokřídlém a dvoukřídlém provedení, kompletně v modré barvě. K oddělení dalších požárních úseků zde bylo nainstalováno několik protipožárních textilních rolet.

hl. obrazek reference

ISO varianta nakládacích míst v holešovské firmě BM Plus

Společnost BM Plus je na trhu s papírenskými produkty od roku 1994. Od počátku se profiluje jako velkoobchodní firma v oblasti balicích a hygienických papírů a dlouhodobě se zaměřuje na rozvoj výroby vlastních produktů pod obchodní značkou Primasoft a Primasoft exclusive. Pro firmu BM Plus je perspektivou dalšího rozvoje, mimo jiné i rozšířování zpracovatelských a výrobních kapacit. 

V roce 2022 došlo v areálu firmy k dokončení nových výrobních a skladovacích hal, kde jsme pomohli zabezpečit a uzavřít nakládací prostory. 

hl. obrazek reference

Průmyslová a protipožární vrata pro Alcaplast Břeclav

Alcaplast je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě. Vyrábí ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

V roce 2017 byla dokončena nová výrobní hala, kompletně vybavená požárními a průmyslovými dveřmi a vraty SPEDOS.

V celém závodě je nainstalováno na 150 ks SPEDOS výrobků.

hl. obrazek reference

Průmyslová sekční vrata pro Blanco Chlebovice

Společnosti BLANCO a BLANCO Professional jsou dodavatelé zařízení i technologií pro kuchyně. Obě společnosti mají své sídlo na jihu Německa. V Česku se jejich výrobní závod nachází poblíž Frýdku- Místku.

Společnost rozšiřuje a modernizuje svoje výrobní a skladovací haly.  Haly jsou odděleny plastovými rychlonavíjecími vraty, které jsou dle požárních předpisů kombinovány s posuvnými požárními vraty. Ta jsou za běžného provozu otevřena. V případě požáru se uzavřou a slouží k oddělení kritického místa (haly) od ostatních prostor.

hl. obrazek reference

Protipožární a průmyslové uzávěry pro Radegast Nošovice

V loňském roce vybudovala společnost Radegast Nošovice novou skladovou halu, která byla uvedena do provozu začátkem roku 2020.  Hala má na vstupech / vjezdech  7 expedičních stání, sestavených z výrobků SPEDOS: vyrovnávací můstky hydraulické VMSL-B 20-25/6T, těsnění klapková - VT-K-S 01 - černá a průmyslová sekční vrata VM01.

V zadní části výrobní haly uzavírají vratové otvory sekční průmyslová vrata VM 01 s vertikálním kováním a rychlonavíjecí oranžová vrata RapidRoll 355 3600x3600 mm. 

Uvnitř budovy pak rozděluje jednotlivé požární úseky skladové haly požární roletový uzávěr FIROTEX A - 3600x3600mm - s požární odolností EW30.

 

 

hl. obrazek reference

Vrata SPEDOS pro originální stavbu Vinařství Lahofer

Reprezentativní centrum vinařství Lahofer ve Znojmě od architektonického studia Chybik+Kristof je unikátní stavba, zakomponována do znojemské krajiny poseté vinohrady. Slouží zároveň jako výrobna, návštěvnické reprezentativní centrum i administrativní zázemí společnosti. Hlavní myšlenkou projekčního návrhu byl motiv vinných řádků, přenesených dovnitř budovy.

Společnost SPEDOS VRATA dodala do výrobních a skladovacích prostor této jedinečné stavby 3 kusy požárních ocelových posuvných vrat s požární odolností EW30, 3 kusy průmyslových sekčních vrat s bočními dveřmi ve dvoubarevném provedení a rychlonavíjecí vrata RapidRoll 300 plus.

hl. obrazek reference

Vrata, automatické dveře i požární zabezpečení budov Climax Vsetín

Climax Vsetín je největší českou firmou vyrábějící stínicí systémy. Za poslední čtyři roky dodal SPEDOS společnosti Climax 3 automatické dveře posuvné, 10 sekčních průmyslových vrat, 3 rychlonavíjecí fóliová vrata a 6 protipožárních textilních rolet Firotex.

Požární rolety Firotex v modrém provedení, v různých rozměrech a s požární odolností EW30 - C DP1 rozdělují výrobní halu do několika požárních zón.

 

 

hl. obrazek reference

Rychloběžná rolovací vrata s požární roletou pro Schaeffler

V průmyslové hale s náročným výrobním provozem firmy Schaeffler na Slovensku byla zevnitř instalována rychloběžná hliníková rolovací vrata RR3000ISO, vyznačující se extrémní rychlostí otevírání a vysokým výkonem motoru. Jsou vybavena několika prosklenými průhlednými lamelami sloužícími k okamžité vizuální kontrole situace za vraty.

Zvenku byla podle projektového zadání instalována požární roleta MA s požární odolností EI60.

hl. obrazek reference

Automatické dveře pro výrobní haly na sportovní výživu

Výrobní haly zahraniční firmy v Královéhradeckém kraji jsou moderně vybaveny nejen strojní a technologickou výbavou, ale klade se v nich důraz také na vytvoření pracovních koridorů, které podporují rychlý materiálových tok, bezbariérové průchody a maximální hygienu.

To vše umožňuje celá řada automatických posuvných dveří, většinou v teleskopickém provedení, které při otevření ponechají celý dveřní otvor volný pro průchod. 

Dvoukřídlé automatické dveře s elektrickým pohonem

Vrátnice bez bariér

Průchod do administrativní budovy přes vrátnici byl zajištěn pomocí dvoukřídlých automatických posuvných dveří s elektrickým pohonem SP805L.  Prosklená dveřní křídla a podlahové zámky na křídlech slouží ke zvýšení bezpečnosti.

 

Dvoukřídlé automatické otočné dveře

V tlačné variantě nosnost až 250 kg

Firma na výrobu léčiv instalovala ve svých výrobních provozech dvoukřídlé automatické otočné dveře se speciálním provedením dveřních křídel do čistých prostor. Standardně jsou pohony instalovány na překlad, kde jsou připevněny ke křídlu tažným ramenem. V posledním případě (vpravo) je situace opačná, pohony jsou instalovány na křídla a ramena na překlad. Docílí se tak změny orientace ramene, kdy spojovací rameno dveřní křídlo netáhne ale tlačí, je výkonnější a může tak lépe překonat podtlak v sousední místnosti.

Požární ocelové dveře

Komplexní řešení vratových a požárních systémů

Pro příjem zboží a materiálu byla do vnějšího pláště instalována sekční průmyslová vrata s atypickým těsněním vyrobeným přesně na míru. Pro oddělení jednotlivých provozů byla použita rolovací vrata. Požární úseky s méně frekventovaným průjezdem byly vybaveny protipožárními otočnými dveřmi.

Protipožární sekční vrata pro ZKW Krušovce

Protipožární sekční vrata

I průmyslová sekční vrata lze dodat v provedení, které zajistí ochranu proti požáru. Vzhledem k náročným požadavkům na nosné konstrukce a robustnímu provedení se tato vrata hodí především do průmyslového prostředí.

 

Protipožární posuvná vrata pro INA Kysuca SK

Dodávka automatických vratových, nakládacích a požárních systémů od A do Z

Díky širokému portfoliu SPEDOS dodal do skladových a výrobních prostor průmyslová vrata, vyrovnávací můstky s naváděcím vedením, vratová těsnění, rychloběžná vrata a pro zajištění bezpečnosti i požární uzávěry.

 

Protipožární posuvná vrata pro Vodní elektrárnu Lipno nad Vltavou

Protipožární vrata posuvná

Dle náročných požadavků na požární odolnost a zvukovou izolaci uvnitř elektrárny byla vyrobena a instalována teleskopická protipožární vrata posuvná. Pro jednoduchý průchod je vratové křídlo vybaveno vestavnými dveřmi s protipožárním prosklením.

Dvoukřídlá protipožární posuvná vrata

Dvoukřídlá protipožání vrata posuvná

Na této referenci jsou znázorněna protipožární posuvná vrata ve dvoukřídlé variantě s krytem pojezdové dráhy. Celá konstrukce je barevném nástřiku.

Požární posuvná vrata

Nakládací komplety a požární uzávěry

Pro příjem zboží a materiálu byly do vnějšího pláště nainstalovány tři nakládací komplety složené z hydraulického můstku se sklopnou lištou, vratového těsnění VTKS01 a sekčními vraty VM01. Pro minimalizaci škod způsobených špatným nájezdem kamionu byly instalovány nájezdové vedení v pozinkované variantě. Požární úsek je oddělen protipožárními vraty posuvnými v nástřiku modrého odstínu.

Protpožární dveře pro Swedwood Malacky SK

Protipožární dveře šité na míru

Vysoká požární odolnost, atraktivní design, prosklení, okopové plechy, paniková hrazda, mnoho variant provedení. To vše nabízí průmyslové požární dveře SPEDOS.

Protipožární posuvná vrata pro Tescoma Zlín

Protipožární posuvná vrata s motorem a dveřmi

I v rámci tohoto projektu bylo nutné oddělit požární a nepožární úseky uzávěry s vysokou požární odolností. Jako nejvhodnější řešení byly zvoleny protipožární vrata posuvná vybavená motorickými pohony. Pro rychlý průchod osob v uzavřeném stavu byly do vratových křídel integrovány průchozí dveře.

Ukázky z našich realizací

Můstek VMVL výsuvný SPEDOS

hl. obrazek reference

On Semiconductor Rožnov pod Radhoštěmhl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Vodolecebny_ustav

Let na trhu
přes 150 000 realizací

Jedno partnerství
od konzultace po servis

Non-stop servis
s garancí dojezdu

Největší servisní síť
v ČR a SR - více než 50 poboček

Copyright © 1991-2024 SPEDOS